top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraCILA

World roller games 2019 Barcelona

V první polovině července se ve Španělsku v Barceloně konaly již 2. Světové kolečkové hry WORLD ROLLER GAMES. Mezi 11 kolečkových sportů patřil i inline alpin slalom, který zde měl 4 závodní dny v 5 ti disciplínách. Soutěžilo se ve slalomu, kombinačním slalomu, obřím slalomu, paralelním slalomu a v týmové soutěži. Z České republiky se závodního klání zúčastnilo celkem 10 reprezentantů (5 žen a 5 mužů).


Všech 10 závodníků připravenou do boje

V pondělí 8.7 se konal trénink, který probíhal bohužel za deště. Už v tuto chvíli se ukázalo, že závodní trať není vůbec ideální a bude velice těžká. Byla sice široká se sklonem 8-12%, ale 2/3 délky tvořila zatáčka s různým příčným sklonem. Což v konečném zúčtování vedlo k tomu, že téměř 60-70 % závodníků ve všech disciplínách neabsolvovalo své jízdy bez pádů. A i naší výpravě se pády nevyhnuly a bohužel 1 závodník skončil se zlomenou rukou.


Tomáš Mračna po nešťastném pádu v nemocnici se zlomenou rukou

Ale i tak jsme bojovali a urvali několik cenných umístění. Nejlépe si již tradičně vedla Gabriela Kudělásková (Bruslárna.cz), která se mezi nejlepších 10 probojovala hned 3 x (7. místem ve slalomu, 9. místem v kombinaci a v paralelním slalomu), v obřím slalomu skončila 13. Do prestižní desítky se dvakrát umístila i Barbora Procházková (LK Jirkov) a to 10. místem v obřím a paralelním slalomu, v kombinaci pak byla 11. a ve slalomu 12. Z mužů si nejlépe vedl Tomáš Mračna, který v kombinaci a v obřím slalomu skončil na 12. místě. Bohužel se slalomu upadl tak nešťastně, že si zlomil ruku a z dalších bojů byl vyřazen.


Nejvíce očekávání dobrého výsledku jsme měli v týmové soutěži, kdy jsme z 9 týmů po 1. kole  byly na 2. místě hned před Španělama. Avšak v 2. kole potkal Vojtu Stehlíka (Ski club Krušnoborci) pád a náš tým skončil na bramborové 4. příčce těsně za Slovákama.


Česká čtyřka z týmové soutěže (Vojtěch Stehlík, Barbora Procházková, Gabriela Kudělásková, Jan Möller)

Poslední den se konal paralelní slalom, kdy se všech 9 nasazených reprezentantů kvalifikovalo mezi 32 postupujících. Do osmifinále se probojovali Gabriela Kudělásková (9.), Barbora Procházková (10.) a Jan Möller (KL Turnov), který skončil na 14. místě.


Jan Möller v paralelním slalomu

A pak jsme se již zúčastnili fandění našim reprezentantům v inline hokeji a speed disciplínách a závěrečného ceremoniálu.


Celkově můžeme hodnotit tyto hry za úspěšné, když jsme očekávali víc.

35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Inline Alpine camp 2023

Po roce opět aktivujeme síly!!! Rádi bychom Vás pozvali na pravidelný Inline alpine camp. Těšíme se na stálé i nové účastníky. Neváhejte se k nám přidat. Více informací níže. Tým LK Jirkov Termín: s

bottom of page