top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraCILA

Světový pohár Degmarn / GER 2019

2. závod Světového poháru se konal v Německu v Degmarnu. V sobotu se tradičně konal závod ve slalomu Michael Sandel Cup v jednotlivých věkových kategoriích, kterého se zúčastnilo více jak 220 závodníků. A i my jsme měli slušné zastoupení 23 závodníků. Z nich si nejlépe vedli Veronika Vrabcová (kategorie U8)  a Tomáš Procházka (kategorie masters), kteří si odvezli vítězství a dále v kategorii U12 Jakub Matoušek, který obsadil 2. místo. Odpoledne si ti nejmladší již tradičně ještě zajeli dovednostní závod přes překážky Skitty cup, kde naši závodníci opět brali cenné kovy, V. Vrabcová a Jakub Matoušek 1. místo a E. Soukupová 3. místo.

Nedělního 2. Světového poháru se zúčastnilo celkem 125 závodníků, Česká republika měla zastoupení v 5 ženách a 9 mužích. Z nich si nejlépe vedl Jan Möller, který skončil na 10. místě. Z žen pak Gabriela Kudělásková, která skončila 11.  Dále se do bodované 30 probojovali B. Procházková (19), P. Procházková (22) a N. Pospíšilová (29.), z mužů T. Procházka (22.).

Do druhého kola se dále probojovali i R.Rösller (31.), A. Adam (34.), J. Krýdl (35.) aj. Soukup (36.)