top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraCILA

Mistrovství Evropy 2021 - GIJON / SPA

Mistrovství Evropy pro kategorie žáci, junioři, dospělí a masters se v letošním roce konalo ve Španělském Gijónu ve dnech 18.-19.9. 2021.


Na pořadu byl slalom, soutěž družstev a obří slalom. Za Českou republiku se zúčastnilo celkem 7 závodníků. V kategorii žáci to byli Elena Drápalová (Ski Soláň), Katrin Kudělásková (Bruslárna.cz) a Tomáš Matoušek (LK Jirkov). Pro děvčata to byla jejich první účast na ME. V juniorské kategorii nastoupila Martina Žáková (LK Jirkov), v dospělých pak Tomáš Mračna (Bruslárna.cz) a Vojtěch Bambušek (Ski Soláň). I pro Vojtu to byl první start na Mistrovství Evropy. V kategorii masters reprezentoval Tomáš Procházka (LK Jirkov).


Do Gijónu byly závody přesunuty z tradičního Villablina a tak se jelo na úplně nové trati. Přestože předpověď nebyla úplně příznivá, hrozil déšť, nakonec se všechny závody odjeli za pěkného slunečného počasí.


V sobotu se dopoledne nejdřív konal závod ve slalomu, kde 1. místo a titul Mistra Evropy vybojoval Tomáš Procházka. V ostatních kategoriích se nejlépe umístila Katrin Kudělásková, která skončila na pódiovém 6. místě a pěkné umístění získala i Elena Drápalová, která z 34 startujících skončila devátá. Tomáš Matoušek nedojel první kolo. Ani ti starší se nenechali zahanbit. Marina Žáková skončila na krásném 11. místě, Vojta Bambušek 14. a Tomáš Mračna 16.Odpoledne se jela týmová soutěž. Při neúčasti české špičky, dostali šanci ti mladší. A tak do bojů byli vysláni Martina Žáková, Elena Drápalová, Vojta Bambušek a Tomáš Mračna. Pro všechny to byla premiéra. V rámci sbírání zkušeností skončili sedmí.V neděli se konal závod v obřím slalomu. I tentokrát se všichni pustili do svých jízd s co největším nasazením. Opět nejlepší výkon podal Tomáš Procházka, kdy ve své kategorii nenašel přemožitele a získal druhý titul Mistra Evropy. V nabité kategorii žáků z toho bylo 8. místo pro Elenu Drápalovou, 9. pro Katrin Kuděláskovou a 10. pro Tomáše Matouška. Ani mužích naši neudělali ostudu, do elitní dvacítky se probojoval Vojta Bambušek (15.) a Tomáš Mračna (16.)Všichni získali nejen pěkná umístění, ale především cenné zkušenosti, které jak doufáme, uplatní v příští sezóně.

Všem gratulujeme.

92 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Inline Alpine camp 2023

Po roce opět aktivujeme síly!!! Rádi bychom Vás pozvali na pravidelný Inline alpine camp. Těšíme se na stálé i nové účastníky. Neváhejte se k nám přidat. Více informací níže. Tým LK Jirkov Termín: s

bottom of page