top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraCILA

Mistrovství Evropy 2021 - GIJON / SPA

Mistrovství Evropy pro kategorie žáci, junioři, dospělí a masters se v letošním roce konalo ve Španělském Gijónu ve dnech 18.-19.9. 2021.


Na pořadu byl slalom, soutěž družstev a obří slalom. Za Českou republiku se zúčastnilo celkem 7 závodníků. V kategorii žáci to byli Elena Drápalová (Ski Soláň), Katrin Kudělásková (Bruslárna.cz) a Tomáš Matoušek (LK Jirkov). Pro děvčata to byla jejich první účast na ME. V juniorské kategorii nastoupila Martina Žáková (LK Jirkov), v dospělých pak Tomáš Mračna (Bruslárna.cz) a Vojtěch Bambušek (Ski Soláň). I pro Vojtu to byl první start na Mistrovství Evropy. V kategorii masters reprezentoval Tomáš Procházka (LK Jirkov).


Do Gijónu byly závody přesunuty z tradičního Villablina a tak se jelo na úplně nové trati. Přestože předpověď nebyla úplně příznivá, hrozil déšť, nakonec se všechny závody odjeli za pěkného slunečného počasí.


V sobotu se dopoledne nejdřív konal závod ve slalomu, kde 1. místo a titul Mistra Evropy vybojoval Tomáš Procházka. V ostatních kategoriích se nejlépe umístila Katrin Kudělásková, která skončila na pódiovém 6. místě a pěkné umístění získala i Elena Drápalová, která z 34 startujících skončila devátá. Tomáš Matoušek nedojel první kolo. Ani ti starší se nenechali zahanbit. Marina Žáková skončila na krásném 11. místě, Vojta Bambušek 14. a Tomáš Mračna 16.Odpoledne se jela týmová soutěž. Při neúčasti české špičky, dostali šanci ti mladší. A tak do bojů byli vysláni Martina Žáková, Elena Drápalová, Vojta Bambušek a Tomáš Mračna. Pro všechny to byla premiéra. V rámci sbírání zkušeností skončili sedmí.V neděli se konal závod v obřím slalomu. I tentokrát se všichni pustili do svých jízd s co největším nasazením. Opět nejlepší výkon podal Tomáš Procházka, kdy ve své kategorii nenašel přemožitele a získal druhý titul Mistra Evropy. V nabité kategorii žáků z toho bylo 8. místo pro Elenu Drápalovou, 9. pro Katrin Kuděláskovou a 10. pro Tomáše Matouška. Ani mužích naši neudělali ostudu, do elitní dvacítky se probojoval Vojta Bambušek (15.) a Tomáš Mračna (16.)Všichni získali nejen pěkná umístění, ale především cenné zkušenosti, které jak doufáme, uplatní v příští sezóně.

Všem gratulujeme.

96 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Inline Alpine camp 2024 a 1. závod CZECH CUPu

Termín: pátek 10.5. - neděle 12.5.2024 Místo konání: Spořice a přilehlé okolí Pro koho: Všichni zájemci o inline alpine Pořadatel: Lyžařský klub Jirkov Program: pátek 10.5. 15:00 - 17:00 Spořice

Inline Alpine camp 2023

Po roce opět aktivujeme síly!!! Rádi bychom Vás pozvali na pravidelný Inline alpine camp. Těšíme se na stálé i nové účastníky. Neváhejte se k nám přidat. Více informací níže. Tým LK Jirkov Termín: s

Comentários


bottom of page