top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraCILA

Meziboří 23.-24.6.2018

V uplynulém víkendu se do Meziboří sjeli závodníci z celého Světa, konaly se zde závody v inline alpine slalomu. V sobotu 23.6.2018 se jel závod Českého poháru CILA Cup 2018 a následně v neděli 24.6.2018 závod Světového poháru.


Počasí nebylo k závodníků příliš nakloněno – každý den se jedno kolo jelo v dešti na mokrém povrchu, přesto to nemělo na závodní výkony žádný vliv. A přihlížející diváci viděli špičkové výkony. Závodů se zúčastnilo celkem 131 závodníků ve 14 věkových kategoriích v rozmezí od 4 do 58 let z celé ČR, Slovenska, Německa, Itálie, Lotyšska, Srbska, Polska, Španělska, Švýcarska a Ukrajiny.


Jakub Matoušek (LK Jirkov)

V takto velkém startovním poli se Čeští závodníci vůbec neztratili. Nejvíce pódiových umístění získali závodníci z pořádajících klubů LK Jirkov a Ski club Krušnoborci.


Závodů Světového poháru se zůčastnilo 98 závodníků. Představila se zde celá světová špička, chyběli pouze Japonci. Dominanci Německých závodníků, kteří jsou dlouhodobě v tomto sportu nejlepší, se podařilo v první desítce narušit pouze Českým závodníkům a to hned 3x, jedné Slovence a jednomu závodníkovi z Lotyšska.


Vítězství si odnesli Němci Marina Seitz a Simon Schachtner. Nejlepší umístění pro Českou republiku v ženách vybojovala Gabriela Kudělásková (Bruslárna .cz), která obsadila 4. místo, do první desítky zasáhla i 9. místem Barbora Procházková z LK Jirkov, v mužské kategorii si vedl nejlépe Jan Moller (KL Turnov ), který obsadil 8. místo. Z domácího klubu Ski club Krušnoborci si nejlépe vedl Vojtěch Stehlík, který obsadil 23. místo Celkem se do první třicítky dále probojovali z České republiky 3 ženy a 4 muži.


Všichni ocenili nejen závodní trať, ale i zázemí, které poskytlo město Meziboří. Velký dík patří všem členům Ski club Krušnoborci a LK Jirkov za perfektně a profesionálně zvládnutou organizaci celé akce.


Výsledky závodů najdete v sekci Závody.

Fotogalerii najdete v albu LK Jirkov ZDE

95 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Inline Alpine camp 2024 a 1. závod CZECH CUPu

Termín: pátek 10.5. - neděle 12.5.2024 Místo konání: Spořice a přilehlé okolí Pro koho: Všichni zájemci o inline alpine Pořadatel: Lyžařský klub Jirkov Program: pátek 10.5. 15:00 - 17:00 Spořice

Inline Alpine camp 2023

Po roce opět aktivujeme síly!!! Rádi bychom Vás pozvali na pravidelný Inline alpine camp. Těšíme se na stálé i nové účastníky. Neváhejte se k nám přidat. Více informací níže. Tým LK Jirkov Termín: s

コメント


bottom of page