top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraCILA

Meziboří 2019

O víkendu 22.-23.6.2019 se konal v Meziboří úvodní závod Světového poháru inline alpine a zároveň oba závody byly klasifikovány do seriálu závodů Českého poháru (CILA CUP 2019).


Sjelo se zde více jak 140 závodníků z 9 zemí. V sobotu se závodilo v obřím slalomu a náročnost poměrně prudkého kopce si vybrala svou daň v podobě velkého počtu závodníků, kteří nedokázali všechny branky projet a úspěšně dokončit své 2 jízdy. K náročné trati si s námi ještě navíc pohrávalo počasí, kdy v prvním kole se ještě podařilo odjet závod na suché trati, avšak před druhým kolem poměrně vydatně zapršelo a tak se přezouvaly kolečka na mokro a závodilo se na mokré trati. Muži měli situaci ještě složitější, jelikož trať postupně osychala až nakonec bylo rozhodnuto, že tato poslední kategorie v pořadí se odjede na suché trati a proto následovalo opět přezouvání koleček tentokrát zpět na suchá kolečka.


O náročnosti tratě svědčí téměř 40 nedokončivších závodníků z celkového počtu 140 startujících. Nejlepší výsledky již tradičně zaznamenali naše bruslařské naděje, kdy Veronika Vrabcová vyhrála v kategorii U8, v kategorii U10 všechna pódiová umístění obsadili závodnice z LK Jirkov (vítězkou se stala Nela Vrabcová). Velmi pěkným výsledkem je také 3.místo Jakuba Matouška (kategorie U12) a vítězství Tomáše Matouška v kategorii ml. žáci (U14). V kategorii dospělých se do první desítky probojovali 3 závodníci - Barbora Procházková (6.), Jan Möller (7.) a Pavlína Procházková (10.). V kategorii masters vybojoval 3. místo Jindřich Krýdl.


V neděli již přišel na řadu závod Světového poháru ve slalomu. Trať se ukázala opět velmi náročná a i v této oproti sobotě trochu pomalejší disciplíně opět nedokončilo závody mnoho borců včetně žen a mužů ze špičky pořadí světového poháru. Stupně vítězů tradičně obsadili závodníci z Německa.


Z našich velmi pěkný výsledek vybojovala Gabriela Kudělásková, která skončila na 8. místě. Z 54 závodnic světové špičky se v bodované třicítce ještě umístila Barbora Procházková, která skončila na 16. místě a Nikola Pospíšilová na 29. místě. Dalším našim dvěma nasazeným závodnicím se nepodařilo dokončit 1. kolo. Mezi muži si ze 63 startujících odnesl nejlepší výsledek Jindřich Krýdl, který skončil na 31. místě, Tomáš Procházka skončil 36. Ostatní nasazení závodníci nedokončili jedno ze dvou kol.


Děkujeme Lyžařskému klubu Jirkov a Ski Klubu Krušnoborci za skvělou organizaci a za podporu Městu Meziboří a Ústeckému kraji.


Reportáž České televize ke shlédnutí zde.

Fotogalerie ze závodů.
20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Inline Alpine camp 2024 a 1. závod CZECH CUPu

Termín: pátek 10.5. - neděle 12.5.2024 Místo konání: Spořice a přilehlé okolí Pro koho: Všichni zájemci o inline alpine Pořadatel: Lyžařský klub Jirkov Program: pátek 10.5. 15:00 - 17:00 Spořice

Inline Alpine camp 2023

Po roce opět aktivujeme síly!!! Rádi bychom Vás pozvali na pravidelný Inline alpine camp. Těšíme se na stálé i nové účastníky. Neváhejte se k nám přidat. Více informací níže. Tým LK Jirkov Termín: s

Kommentare


bottom of page